Flatsome 3.18.7 - en to pt_BR translation catalogue (23 entries)

note: translators: %1$s: Memory limit, %2$s: Docs link.
en: %1$s - We recommend setting memory to at least 256MB. See: %2$s
pt_BR: %1$s - Recomendamos configurar a memória para pelo menos 256 MB. Veja: %2$s

en: %1$s Comment | %1$s Comments
pt_BR[0]: Comentário de %1$s
pt_BR[1]: Comentários de %1$s

note: translators: %1$s: Template name, %2$s: Template version, %3$s: Core version.
en: %1$s version %2$s is out of date. The core version is %3$s
pt_BR: A versão %1$s %2$s está desatualizada. A versão principal é %3$s

en: %s <span class="says">says:</span>
pt_BR: %s <span class="says">diz:</span>

note: translators: %s: Comment count
en: %s Comment | %s Comments
pt_BR[0]: %s Comentário
pt_BR[1]: %s Comentários

en: * If the "Show Thumbnail" option is disabled or no featured image is set, the date stamp will be displayed.
pt_BR: * Se a opção "Mostrar Miniatura" estiver desabilitada ou nenhuma imagem em destaque estiver definida, o carimbo de data será exibido.

en: 1 level
pt_BR: 1 nível

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
pt_BR: %1$s em %2$s

en: 2 levels
pt_BR: 2 níveis

en: All
pt_BR: Todos

en: Connect Instagram Business accounts
pt_BR: Conecte contas comerciais do Instagram

[ctx: cookie notice]
en: Accept
pt_BR: continuar e fechar

en: Don't have an account? Register one!
pt_BR: Não tem uma conta? Registre um!

note: translators: %s: License manager link attributes.
en: Flatsome was unable to get the latest version. Your registration might have been deleted from <a%s>your account</a>.
pt_BR: Flatsome não conseguiu obter a versão mais recente. Seu registro pode ter sido excluído do <a%s>sua conta</a>.

[ctx: mini cart add to cart button label]
en: Add
pt_BR: Comprar

en: My Account Menu
pt_BR: Menu Minha Conta

en: No associated Instagram Business account was found for your Facebook user.
pt_BR: Nenhuma conta Instagram Business associada foi encontrada para seu usuário do Facebook.

en: Please select an Instagram account
pt_BR: Selecione uma conta do Instagram

en: Quick View
pt_BR: Visualizar

en: Register
pt_BR: Registro

en: Register an Account
pt_BR: Registre uma conta

en: Select options
pt_BR: SELECIONE A OPÇÃO

note: Template Name of the theme
en: WooCommerce - My Account
pt_BR: WooCommerce - Minha conta
